Tlumič Freyr & Devik Ultimate silence 3D 300 FM .30

Kód: FDUTS3D300FMCAL30-5/8X24 FDUTS3D300FMCAL30-1/2X28 FDUTS3D300FMCAL30-1/2X20 FDUTS3D300FMCAL30-M13X1 FDUTS3D300FMCAL30-M14X1 FDUTS3D300FMCAL30-M15X1 FDUTS3D300FMCAL30-M17X1 FDUTS3D300FMCAL30-M18X1 Zvolte variantu
Novinka Pouze osobní odběr
Značka: Freyr & Devik
19 490 Kč 16 107,44 Kč bez DPH
Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení
Novinka roku 2024. FM - Front Mounted tlumič s titanovým jádrem tištěným patentovanou metodou na 3D tiskárně s obrovským útlumem a bez zasazení přes hlaveň zbraně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tlumiče hluku výstřelu norského výrobce Freyr & Devik jsou konstruovány s důrazem na precizní zpracování a použití nejmodernějších dostupných materiálů jako je titan a letecký hliník. Díky svému netypickému vzhledu jsou zaměřeny především pro použití na dlouhých loveckých zbraních, ale své využití naleznou určitě i na zbraních pro sportovní dálkovou střelbu.

Freyr & Devik je synonymem pro účinné, elegantní a ultralehké tlumiče s bezkonkurenčním poměrem útlumu hluku a hmotnosti. Zde se spojuje forma a funkce a vzniká tlumič, který ladí s klasickými liniemi lovecké pušky. Elegantní, zaoblený tvar je zároveň vysoce funkční. Přispívá k nízké hmotnosti tlumiče a zároveň mu umožňuje klouzat vegetací. Tento jedinečný design je oceněn prestižní cenou RedDot za design.

 

Řada UTS 3D FM

// FRONT MOUNTED - Tlumič není přesazený přes hlaveň

// Bez nutnosti sundání mířidel

// Lepší odvod tepla od hlavně zbraně

// Patentovaná metoda 3D tisku jádra

 

Tlumiče hluku Ultimate silence 3D Front Mounted vděčí za svou nízkou hmotnost jedinečné vnitřní konstrukci a účinné titanové přepážce typu UTS vytištěné 3D tiskem. Řada Ultimate silence 3D FM je řada specializovaných tlumičů, z nichž každý je optimalizován pro specifické potřeby lovce. Tyto tlumiče jsou přesto univerzální.

 

// Ideální pro noční lov, ale i na naháňku

Jedná se o odlišný přístup ke konstrukci tlumiče. Jedná se o ultralehký tlumič, který je navržen na prodloužení délky hlavně.
Poskytne vám výjimečně tichou zbraň s minimálním zpětným rázem a zábleskem po výstřelu. Prodlouží hlaveň zbraně pro pohodlnější předsazování při střelbě. Díky ultra nízké hmotností se jeví spíše jako jako dobře vyvážená brokovnice. Delší zbraň je v mnoha střeleckých situacích docela výhodná.

Většina střelců na terč dává přednost zbraním, které jsou delší než typické sportovní zbraně. Delší zbraň poskytne plynulejší možnost předsazování při míření na pohybující se cíl a lepší stabilitu pro přesnou střelbu. Podle našich zkušeností tento tlumič zlepšuje střelbu většiny střelců. Jedná se o tlumič pro ty, kteří chtějí maximální útlum hluku a zároveň se nechtějí vzdát části ovladatelnosti kratší zbraně. Je ideální pro noční střelbu, kdy díky utlumení záblesku po výstřel a zachycení povýstřelových zplodin z ústí hlavně pomáhá zachovat správnou funkčnost nočního vidění a viditelnost cíle. Dobře se hodí také pro střelbu na velké vzdálenosti (long range), střelbu z volné ruky a střelbu na pohyblivé cíle.

Průměr: 49,5 mm // Hmotnost: 250 g // Útlum hluku: 37 dB // Celková délka: 216 mm // Prodloužení hlavně: 200 mm // Jádro: Titan tištěný na 3D tiskárně

 

// Výhody tlumičů

// Snížení hluku výstřelu / ochrana sluchu střelce případně i psa

Podle ráže a tlumiče se útlum u standartního střeliva pohybuje v rozmezí 25-38 db

 

// Snížení zpětného rázu

Až o 50%. Po výstřelu dojde k menšímu zdvihu zbraně i při použití velkého přiblížení na optice zůstane cíl v zorném poli puškohledu. Máte ihned přehled o zásahu a je možné daleko rychleji opakovat výstřel.

 

// Snížení záblesku po výstřelu

Noční vidění (NV)(digitální i analogové) jsou citlivé na záblesky které jsou nedílnou součástí výstřelu. Jedná se o dohoření střelného prachu, které nestačilo vyhořet v hlavni (hlavně u krátkých hlavní), a také o povýstřelové zplodiny. Jakmile dojde k výstřelu v noci a střelec má mimo jiné zaplý přísvit, tak tento paprsek přísvitu se odrazí od spodin, které se uvolní z ústí hlavně a na několik vteřin přesvítí obraz NV. Tento jev je hodně ovlivněný silou větru, který dokáže zplodiny odfouknout po výstřelu mimo zorné pole nočního vidění. Pokud použijete tlumič, tak tyto povýstřelové zplodiny a výšleh jsou z převážné většiny zachyceny v přepážkách tlumiče a tím pádem nedojde k přesvícení nočního vidění

 

// Zlepšení balistiky střeliva

Prodlužuje hlaveň a zvyšuje úsťovou rychlost střeliva. Mění přechodovou balistikuVíce o funkci tlumičů hluku se dozvíte na www.tlumice-na-zbrane.cz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tlumiče
Ráže: 30-06 Spr., 308 Win., 7,62x39, .300 Win Mag
Typ závitu: M15x1
Materiál konstrukce: hliník, titan
Hmotnost: 300
Útlum hluku: 38
Délka: 21.6
Šířka: 5.45
Záruka: 2 roky
Zasazení tlumiče: 1.6
Prodloužení hlavně: 20

Norské titanové tlumiče hluku Freyr & Devik UTS 3D FM - Ultimate silence 3D Front mounted

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Tlumiče hluku norského výrobce Freyr & Devik jsou konstruovány s důrazem na precizní zpracování a použití nejmodernějších dostupných materiálů jako je titan a letecký hliník. Díky svému netypickému vzhledu jsou zaměřeny především pro použití na dlouhých loveckých zbraních, ale své využití naleznou určitě i na zbraních pro sportovní dálkovou střelbu. Z důvodu materiálů použitých k výrobě se jejich majitelé mohou spolehnout na nízkou váhu, útlum až 41 dB a uživatelskou přívětivost - to především proto, že k jejich rozebrání a čištění nepotřebujete žádné nástroje.

RANGE | freyr-devik

ŠUBRT CZ s.r.o. (Zbraně a střelivo Šubrt) je výhradním distributorem značky Freyr & Devik pro Českou a Slovenskou republiku.

×

Splátková kalkulačka ESSOX