Tlumič Freyr & Devik Ultimate silence 3D 200 FM .30

Kód: FDUTS3D200FMCAL30-5/8X24 FDUTS3D200FMCAL30-1/2X28 FDUTS3D200FMCAL30-1/2X20 FDUTS3D200FMCAL30-M13X1 FDUTS3D200FMCAL30-M14X1 FDUTS3D200FMCAL30-M15X1 FDUTS3D200FMCAL30-M17X1 FDUTS3D200FMCAL30-M18X1 Zvolte variantu
Novinka Pouze osobní odběr
Značka: Freyr & Devik
16 490 Kč 13 628,10 Kč bez DPH
Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Předobjednávka Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení
Novinka roku 2024. FM - Front Mounted tlumič s titanovým jádrem tištěným patentovanou metodou na 3D tiskárně s obrovským útlumem a bez zasazení přes hlaveň zbraně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tlumiče hluku výstřelu norského výrobce Freyr & Devik jsou konstruovány s důrazem na precizní zpracování a použití nejmodernějších dostupných materiálů jako je titan a letecký hliník. Díky svému netypickému vzhledu jsou zaměřeny především pro použití na dlouhých loveckých zbraních, ale své využití naleznou určitě i na zbraních pro sportovní dálkovou střelbu.

Freyr & Devik je synonymem pro účinné, elegantní a ultralehké tlumiče s bezkonkurenčním poměrem útlumu hluku a hmotnosti. Zde se spojuje forma a funkce a vzniká tlumič, který ladí s klasickými liniemi lovecké pušky. Elegantní, zaoblený tvar je zároveň vysoce funkční. Přispívá k nízké hmotnosti tlumiče a zároveň mu umožňuje klouzat vegetací. Tento jedinečný design je oceněn prestižní cenou RedDot za design.

 

Řada UTS 3D FM

// FRONT MOUNTED - Tlumič není přesazený přes hlaveň

// Bez nutnosti sundání mířidel

// Lepší odvod tepla od hlavně zbraně

// Patentovaná metoda 3D tisku jádra

 

Tlumiče hluku Ultimate silence 3D Front Mounted vděčí za svou nízkou hmotnost jedinečné vnitřní konstrukci a účinné titanové přepážce typu UTS vytištěné 3D tiskem. Řada Ultimate silence 3D FM je řada specializovaných tlumičů, z nichž každý je optimalizován pro specifické potřeby lovce. Tyto tlumiče jsou přesto univerzální.

 

// Ideální parťák na šoulačku.

Jedná se o ultralehký tlumič vhodný pro standardní až magnum ráže. Přestože váží pouhých 200 gramů, je vhodný pro zbraně až do ráže 338 Lapua magnum. Je montován zepředu a zasahuje 166 mm před ústí hlavně. Přesto má úroveň tlumení, která byla dosud vyhrazena mnohem větším a těžším tlumičům. Jedná se o tlumič pro ty, kteří chtějí pro své zbraně lehký a kompaktní tlumič, aniž by obětovali velkou porci útlumu hluku.

Průměr: 49,5 mm // Hmotnost: 200 g // Útlum hluku: 32 dB // Celková délka: 172 mm // Prodloužení hlavně: 156 mm // Jádro: Titan tištěný na 3D tiskárně

 

// Výhody tlumičů

// Snížení hluku výstřelu / ochrana sluchu střelce případně i psa

Podle ráže a tlumiče se útlum u standartního střeliva pohybuje v rozmezí 25-35 db

 

// Snížení zpětného rázu

Až o 50%. Po výstřelu dojde k menšímu zdvihu zbraně i při použití velkého přiblížení na optice zůstane cíl v zorném poli puškohledu. Máte ihned přehled o zásahu a je možné daleko rychleji opakovat výstřel.

 

// Snížení záblesku po výstřelu

Noční vidění (NV)(digitální i analogové) jsou citlivé na záblesky které jsou nedílnou součástí výstřelu. Jedná se o dohoření střelného prachu, které nestačilo vyhořet v hlavni (hlavně u krátkých hlavní), a také o povýstřelové zplodiny. Jakmile dojde k výstřelu v noci a střelec má mimo jiné zaplý přísvit, tak tento paprsek přísvitu se odrazí od spodin, které se uvolní z ústí hlavně a na několik vteřin přesvítí obraz NV. Tento jev je hodně ovlivněný silou větru, který dokáže zplodiny odfouknout po výstřelu mimo zorné pole nočního vidění. Pokud použijete tlumič, tak tyto povýstřelové zplodiny a výšleh jsou z převážné většiny zachyceny v přepážkách tlumiče a tím pádem nedojde k přesvícení nočního vidění

 

// Zlepšení balistiky střeliva

Prodlužuje hlaveň a zvyšuje úsťovou rychlost střeliva. Mění přechodovou balistikuVíce o funkci tlumičů hluku se dozvíte na www.tlumice-na-zbrane.cz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tlumiče
Ráže: 30-06 Spr., 308 Win., 7,62x39, .300 Win Mag
Typ závitu: 1/2"-28 UNEF
Materiál konstrukce: hliník, titan
Hmotnost: 200
Útlum hluku: 32
Délka: 17.2
Šířka: 4.95
Záruka: 2 roky
Zasazení tlumiče: 1.6
Prodloužení hlavně: 15.6

Norské titanové tlumiče hluku Freyr & Devik UTS 3D FM - Ultimate silence 3D Front mounted

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Tlumiče hluku norského výrobce Freyr & Devik jsou konstruovány s důrazem na precizní zpracování a použití nejmodernějších dostupných materiálů jako je titan a letecký hliník. Díky svému netypickému vzhledu jsou zaměřeny především pro použití na dlouhých loveckých zbraních, ale své využití naleznou určitě i na zbraních pro sportovní dálkovou střelbu. Z důvodu materiálů použitých k výrobě se jejich majitelé mohou spolehnout na nízkou váhu, útlum až 41 dB a uživatelskou přívětivost - to především proto, že k jejich rozebrání a čištění nepotřebujete žádné nástroje.

RANGE | freyr-devik

ŠUBRT CZ s.r.o. (Zbraně a střelivo Šubrt) je výhradním distributorem značky Freyr & Devik pro Českou a Slovenskou republiku.

×

Splátková kalkulačka ESSOX