Leica - Nová generace termovizních zařízení

leica-nová-generace

leica-nemeckolecia-dlákoměrPŘEDOBJEDNÁVKY-LEICA

 

 

NOVÉ MODELY TERMOVIZÍ LEICA CALONOX 2:

calonox2view-shop calonox2viewlrf-shop calonox2sight-shop calonox2sightlrf-shop

 

 

 

leica-předvádečka 

 

Leica Sport Optics představuje novou generaci termovizních zařízení. Již brzy proběhne předváděcí akce v Český Budějovicích. Buďte u toho i Vy!

Již brzy se dozvíte veškeré potřebné informace o předváděcí akci nových i stávajících produktů Leica v režii Leica Sport Optics společně se Zbraně a střelivo Šubrt.

 
 


leica-video
 
 
 

Sportovní optika Leica potěší všechny, kdo mají rádi lov a přírodu. Již více než 100 let pomáhá Leica vytvářet povědomí a přibližovat lidem zázraky přírody: s inovativními dalekohledy, zaměřovacími dalekohledy, puškohledy a dálkoměry. Každý z nich je speciálně navržen tak, aby zaručil nezapomenutelné dobrodružství.

Ponořte se do rozmanitého a vzrušujícího světa značky Leica. Udělejte si čas a prozkoumejte naše produkty. Každý z nich odráží vášeň být spolehlivými společníky pro milovnníky přírody - v každé výzvě, na každém místě a za všech podmínek.

Leica – Wikipedie

ŠUBRT CZ s.r.o. (Zbraně a střelivo Šubrt) je autorizovaným dealerem značky Leica pro Českou republiku.

 

 

VÍCE INFORMACÍ O NOVÝCH MODELECH CALONOX 2:

Pro etický lov a přesnou identifikaci zvěře
Nové termokamery Leica v sobě spojují vysoký výkon, optimální ergonomii a laserový dálkoměr pro měření vzdálenostiožnost určení vzdálenosti.


S termovizíLeica Calonox 2 představuje společnost Leica Sport Optics novou generaci termovizní technologie a s termoizí Calonox 2 Sight LRF také první termovizi značky s vestavěným laserovým dálkoměrem. Renomovaná německá optická společnost tak stanovuje další milník v oblasti optoelektronických zařízení používaných pro lov a pozorování přírody. Řada Leica Calonox 2 zahrnuje čtyři nové termovizní modely:

Leica Calonox View - pozorovací termovizí

Leica Calonox View LRF - pozorovací termovizi s laserovým dálkoměrem

Leica Calonox Sight - termovizní předsádku

Leica Calonox Sight LRF - termovizní předsádku s dálkoměrem

 

Trojí dokonalost - výkon, design a dálkoměr.

Nové termovize Leica jsou navrženy a vyrobeny v Německu. U základních dílů, jako jsou speciální objektivy a senzory, používá Leica výhradně evropské komponenty. Nejkvalitnější komponenty a nejpřesnější výroba společně dosahují legendární dokonalosti, kterou zákazníci značky Leica oceňují.

Wetzlar, Německo. 11. září 2023. Termokamery nevyžadují žádné světlo a lze je používat v úplné tmě. Důmyslné senzory reagují na tepelné záření ze zaměřeného objektu a zobrazují ho na mikrodisplejích. Termokamery lze používat i ve dne. Scéna pak vypadá jinak než při přirozeném slunečním světle, ale nabízí výhody, jako je rychlé odhalení zvířat, která jsou přirozeně maskovaná. Elektronické barevné filtry a individuálně nastavitelné režimy obrazu podporují a optimalizují uživatelský zážitek.

Termovize jsou vhodné pro širokou škálu využití - například pro vyhledávání a počítání, fotografování či lov divoké zvěře. Protože odhad vzdálenosti prostřednictvím termokamery je velmi obtížný, je zaměřovač Leica Calonox 2 Sight vybaven přídavným dálkoměrem (LRF znamená "laserový dálkoměr"). Ten zajišťuje  určení přesné vzdálenosti a eliminuje riziko špatného výstřelu v důsledku špatného odhadu vzdálenosti.

 

Ideální senzor pro přirozený, ostrý a kontrastní obraz

Díky vysoce kvalitnímu senzoru od společnosti LYNRED je Leica Calonox 2 nejmodernějším přístrojem pro lovce i pozorovatele přírody. Snímač má velikost 640x480 pixelů a disponuje pixely o velikosti 12 µm. To zaručuje ostrý a vysoce kontrastní obraz. Objekt se standardní velikostí 1,8 metru lze zřetelně zachytit až na vzdálenost 2210 metrů. Rozpoznání je možné na 770 metrů a spolehlivá identifikace na 390 metrů.

Optimální obraz zajišťuje software LIOTM (Leica Image Optimization), který společnost Leica dále zdokonalila. Díky obnovovací frekvenci 60 hertzů je výsledkem také velmi plynulý obraz. Stejně tak je možné pořizovat videozáznamy pohybujících se objektů bez rušivých interferencí. Hodnota NETD (Noise Equivalent Temperature Difference) snímače Calonox 2 je <40 milikelvinů (mK). Tato hodnota udává nejmenší možný teplotní rozdíl, který je termokamera schopna detekovat a zobrazit. Klíčové technické specifikace řady Leica Calonox 2 zaručují, že tato zařízení jsou připravena na budoucnost a zvládnou i další výzvy.

+ vysoce kvalitní senzor LYNRED
+ snímač 640x480 pixelů má 307 200 pixelů (rozlišení 0,3 megapixelu)
+ malé detekční buňky s roztečí pixelů 12 mikrometrů (12 µm).
+ ostřejší a kontrastnější obraz
+ vysoce kvalitní systém objektivů

 

Nezbytné výhody laserového dálkoměru

Z fyzikálních důvodů je téměř nemožné odhadnout vzdálenost pouze pomocí termovize. Srovnávací objekty pro odhad velikosti často nejsou dobře viditelné kvůli nedostatku tepelného záření a kvůli omezené hloubce ostrosti. Obraz je dvourozměrný, což eliminuje prostorové vidění potřebné pro odhad vzdálenosti. Termovize navíc nereprodukují reflexní obraz, což ztěžuje orientaci v terénu. Proto je pro bezpečný¨lov nezbytný dálkoměr.

Společnost Leica Sport Optics, která má více než 30 let zkušeností s konstrukcí laserových dálkoměrů, trvale vytváří špičkové inovace v konstrukci optoelektronických zařízení. Termovizní předsádka s vestavěným dálkoměrem představuje další milník německého inženýrství.

+ Leica je jediným prémiovým dodavatelem termokamery s integrovaným dálkoměrem s dosahem až 1200 metrů.
+ žádné časové ztráty způsobené přepínáním na jiné zařízení pro zjišťování vzdálenosti
+ žádné přerušení zjišťování vzdálenosti, pokud se změní situace při lovu
+ není třeba hledat dříve zaměřené zvíře
+ jistota, že zvíře mezitím nezměnilo polohu

 

Optimálně snadné použití, přesto lehké a kompaktní

V souladu se zásadami společnosti Leica je snadné používání klíčovou součástí designu výrobků Leica. Každý, kdo vezme do ruky Leica Calonox 2 poprvé, si okamžitě všimne intuitivního designu všech jeho prvků. Velký, robustní kovový ovládací kroužek zapíná přístroj - a usnadňuje přepínání z denního do nočního režimu. Západkový magnetický spínač udržuje přístroj při přepínání v chodu, čímž šetří čas. Obzvláště praktická funkce: volitelný dálkový ovladač, který aktivuje funkci vyhledávání dosahu. Umožňuje nepřetržité pozorování přes zaměřovač. Dálkové ovládání lze rovněž použít ke spuštění video a foto funkcí stisknutím tlačítka.

Díky funkci Live View v aplikaci Leica2Hunt se může druhá osoba současně dívat do dalekohledu nebo pomáhat sledovat divokou zvěř.

+ malý dálkový ovladač lze flexibilně namontovat, např. na zadní nebo přední část pažby.
+ průběžné přeměřování díky vestavěnému dálkoměru
+ mimořádně snadné ovládání: pouze několik tlačítek, každé s několika funkcemi
+ časy "automatického vypnutí" a "vypnutí displeje" jsou individuálně nastavitelné
+ funkce Live View umožňuje vzdálené sledování prostřednictvím termokamery, například přes chytrý telefon, ve spojení s aplikací Leica2Hunt (k dispozici 2024).

 

Montáž a výměna zaměřovače bez kalibrace

Přesnost lovecké pušky závisí na zaměřovací optice a způsobu její montáže. Inženýři společnosti Leica dosáhli dokonalosti při montáži komponentů předsádky. Dokázali nastavit obraz zobrazený na displeji tak, že následné korekce a nastřelování nejsou nutné. Díky součástkám nejvyšší přesnosti a sofistikovanému výrobnímu procesu přichází Leica Calonox 2 Sight přesně vycentrovaná. Po montáži zaměřovače Leica Calonox 2 není třeba provádět dodatečnou kalibraci puškohledu. Přístroj lze vyjmout z krabice, namontovat a ihned používat.

Calonox 2 Sight lze použít s většinou komerčně dostupných puškohledů. Výběr produktu z řady puškohledů Leica Magnus i, Fortis, Amplus nebo PRS zaručuje optimální shodu. Tím vznikne nejen kompaktní celkový systém, ale také záruka vysoce kvalitního puškohledu.

+ není nutná kalibrace puškohledu - použití "out of box"
+ bod zásahu se nemění, pokud je přístroj sejmut a znovu namontován, a to ani při přechodu mezi různými loveckými puškami s puškohledy
+ montáž pomocí komerčně dostupných adaptérů pro téměř všechny puškohledy - přehled naleznete na leica-calonox.com
+ například volbou univerzálního puškohledu Leica Fortis 1,8-12x42 získáte kompaktní přístroj pro noční lov.

 

Budoucnost s nově vyvinutou aplikací Leica2Hunt

Jako doplněk k puškohledu Leica Calonox 2 je k dispozici nová, snadno použitelná aplikace Leica2Hunt, která je k dispozici zdarma pro mobilní telefony. Tato aplikace navazuje bezdrátový kontakt s Leica Calonox 2 a umožňuje snadné nastavení funkcí prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu. Uživatelé ocení přehledné zobrazení. Funkce přístroje se zobrazují v přehledu a lze je zde nastavovat. V budoucích aktualizacích budou přidány vlastní funkce s dalším individuálním nastavením.

Calonox 2 je nejmodernější, takže aplikace nabízí možnost přidání nových, zajímavých funkcí v budoucnu. Díky této možnosti dalšího vývoje a prostřednictvím aktualizací softwaru zajišťuje společnost Leica Sport Optics udržitelnost produktu. Aktualizace probíhají velmi jednoduše, bezdrátově (OTA), zcela bez kabelů. U modelů s laserovým dálkoměrem jsou již nyní plánovány funkce, jako je sledování cílového bodu v terénu, a to prostřednictvím budoucí aktualizace aplikace. Technické aktualizace zařízení k tomu nejsou nutné.

+ nejmodernější technologie a aktualizace pro budoucnost zajišťují udržitelnost
+ nabídka rychlého spuštění nabízí nejdůležitější funkce na první pohled
+ prostřednictvím aplikace je možné provádět individuální nastavení, které se bude průběžně rozšiřovat

 

Vyhledávání, pozorování, určování a počítání volně žijících živočichů

Termokamery mohou pracovat v úplné tmě a lze je používat i ve dne, protože reprodukují tepelné záření objektů nezávisle na světle viditelném pro člověka. To značně rozšiřuje rozsah použití. Například srnčata zanechaná ve vysoké luční trávě lze najít a zachránit před pokosením. V ochraně přírody existuje mnoho způsobů, jak může Leica Calonox 2 View pomoci při monitorování (např. počítání zajíců nebo ptáků) nebo prostě při hledání dobře maskovaných zvířat. V neposlední řadě lze také najít pohřešované osoby, zejména v zimě v otevřeném terénu. Pátrací a záchranné operace v náročném terénu podporuje také Leica Calonox 2 View.

+ s přístroji Leica lze detekovat divoké prase na vzdálenost 2000 metrů.
+ divočáka lze rozpoznat na přibližně 770 metrů - a identifikovat na 390 metrů.
+ užitečné při fotografování a při sledování

Díky nejvyšší přesnosti přístrojů Leica a možnostem určení dokonalého zaměření a místa zásahu jsou přístroje Leica Calonox 2 první volbou pro etické lovce. Sportovní optika Leica - pro zodpovědný a etický lov.

 


Součást balení

Pouzdro z Cordury, nabíjecí kabel, flipový kryt Tenebraex, popruh na přenášení, čisticí hadřík, stručný návod k použití

 

Parametry

 • Typ senzoru VOx
 • Velikost snímače 640 x 480 pixelů
 • Velikost pixelu 12 µm
 • Typ displeje OLED
 • Rozlišení displeje 1280 x 960 pixelů
 • Obnovovací frekvence 60 Hz
 • Ohnisková vzdálenost objektivu 42 mm / 1,1
 • Tepelná citlivost (NETD) < 40 mK
 • Základní optické zvětšení 1x 2,5x
 • Faktor digitálního zvětšení 1x/2x dočasný 1x/2x/3x/4x
 • Zorné pole při 1x digitálním zoomu 10,3° x 7,7°
 • 18 x 13,5 m / 100 m
 • Kompenzace dioptrií - +/- 4 dpt
 • Dosah (vypočtený pro standardní objekt 1,8 m, podle modelu TRM4)
 • Dosah detekce 2210 m
 • Rozsah rozpoznání 770 m
 • Rozsah identifikace 390 m
 • Dosah dálkoměru - až 1200 m - až 1200 m
 • Nastavení korekce zaměřovače není nutné
 • Video výstup h.264 přes USB-C
 • Záznam videa ano
 • Kabelové připojení USB-C
 • Bezdrátové připojení WiFi a Bluetooth®
 • Interní paměť 32 GB
 • Třída ochrany IP 67, plněno dusíkem
 • Provozní teplota -20 °C až 50 °C
 • Provozní teplota
 • (pro nabíjení baterie) +10 °C až 30 °C
 • Životnost baterie 10 hodin 5-6 hodin 10 hodin 5-6 hodin
 • Baterie 2x 2420 mA/h, nevyjímatelná 3500 mA/h, nevyjímatelná 2x 2420 mA/h, nevyjímatelná 3500 mA/h, nevyjímatelná
 • Možnosti nabíjení USB-C, domácí zásuvka, powerbanka, auto
 • Montážní závit M43x0,75 -
 • Stativový závit A 1 DIN 4503 (1"), standardní závit M5
 • Materiál krytu plast vyztužený skelnými vlákny
 • Rozměry (d/š/v) 139x90x
 • 61 mm 139x110x
 • 61 mm 139x90x
 • 61 mm 139x110x
 • 61 mm
 • Hmotnost (s baterií) cca 590 g cca 650 g cca 590 g cca 650 g
 • Přídavná montáž Picatinny -
 • Odolnost proti střelám do ráže .50

 

Doukoupitelné příslušenství 

 • Dálkové ovládání 
 • (montážní tlačítko pro LRF nebo video/snímky) 59083
×

Splátková kalkulačka ESSOX