Termovize Pulsar Quantum HD50S

Kód: 4810471007189
92 890 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

Termovizní přístroj značky Pulsar Quantum HD50S.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Termovizní přístroj značky Pulsar, který je určený pro pozorování za libovolných světelných podmínek. Model  Quantum HD50S je určený k detekci tepelných objektů. Ty vyzařují tepelné záření, které je přístroj schopen převést do viditelného spektra. 

Obraz poskytovaný přístrojem je ostrý a kontrastní a je prokreslen do nejmenších detailů. Dalším kladným faktorem je obnovovací frekvence 30 Hz, díky které je možné pozorovat i pohybující se objekty (jedoucí auto či běžící zvěř).

Model Quantum HD50S umožňuje detekci například člověka až na 1250 m.

Vlastnosti:

  • Rozlišení mikrobalometru 384x288 pixelů
  • Germaniový objektiv s průměrem 42mm, F50/1,2
  • Optické zvětšení 2,8x, zoom 5,6x
  • Obnovovací snímková frekvence 30Hz
  • OLED displej s rozlišením 640x480 pixelů
  • Napajení 4xAA nebo externí
  • Provozní doba 5h na jeden komplet baterií
  • Automatické, poloautomatická a manuální kalibrace
  • Třída voděodolnosti IPX4
  • Provozní teploty -20 až 50 °C

?Přístroj byl navržen k použíti v terénu tak aby byl mobilní, pohotovostní a kompaktní. Je lehký a bez problému se vejde do kapsy každé správné lovecké bundy. Samotné tělo přístroje je vyrobeno z uhlíkových vláken a je částečně pogumováno pro jistější držení i v rukavicích. Přístroj splňuje podmínky vodotěsnosti dle normy IPX4

Kalibrace termovízních přístrojů je důležita a v případě termovíze Quantum se provádí buď plně automatický při startu a při pozorování dle vyhodnocení procesoru nebo poloautomatický, kdy uživatel stisknutím tlačítka sám vyvolá kalibrací přistroje. Navíc přistroj má manuální kalibrace, kdy nejdřív se musí ručně zavřit kryt objektivu a potom stisknutím tlačítka provede kalibraci. Poslední režim je výhodný hlavně kvůli jeho absolutní bezhlučnosti.

Na těle přístroje je umístěna doplňková Weaver lišta pro upevnění dodatečného příslušenství (externích zdrojů, videonahraváčů a pod.). Ovládací prvky přístroje jsou umístěny ergonomicky v polohách pro komfortní ovládaní prsty při držení v ruce.

K nahrávání nebo promítání obrazu na externím zařízením např. monitoru přistroj je vybaven zástrčkou pro video výstup. Při intenzivním použití nebo při stacionárním umístěni přístroje je vhodné využit externí zdroje napájení, které se připojují do zástrčky pro externí napájení. Zařízení je určeno pro provoz v teplotách -20 až 50 °C a je schopno provozu 5 hod. (4x AA baterie).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX