V rámci aktualizace systému a zkvalitnění Vašeho nákupu na e-shopu aktuálně probíhají úpravy. Některé produkty se zobrazují bez náhledového obrázku, nebo nejsou vidět v e-shopu vůbec. Za komplikace se omlouváme, na opravě intenzivně pracujeme. Je možné, že některé ceny produktů se zobrazují bez DPH, nebo zcela špatně. V případě problému Vás po vytvoření objednávky budeme kontaktovat.

ATN X-Sight 4K Pro 3-14x +IR přísvit zdarma

Kód: ATN/4K/3/14
22 490 Kč –13 %
Obrázek (3)
22 490 Kč –13 % 19 490,07 Kč 16 107,50 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
6.10.2023
Možnosti doručení

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrobce ATN připravil pro rok 2018 další skvělý denní/noční puškohled ATN X-Sight 4K PRO 3-14x. Tentokrát změnil od základu celou konstrukci loveckého puškohledu. Nyní je tubus o průměru 30mm což umožňuje použití stávající montáže na loveckých zbraních.

Ultra HD puškohled s revolučním senzorem má neskutečně ostrý obraz s obrovským rozlišením 4K (3864x2218 pixelů). Při takto vysokém rozlišení již nedochází po digitálním přiblížení k pixelizaci (rozostření) obrazu.

Nový dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV Dual Core společně se senzorem ATN 4K M265 , 3864 (H) x 2218 (V) vytváří obrovský skok ve výkonu digitálních puškohledů.

Standartem je nově  náhrávání ve frekvenci až 120 snímků za sekundu. Při tomto extrémně rychlém záznamu je možné detailně krokovat (zpomaleně přehrávat) zásah na zvěři a zobrazit přesně dopad střely v cíli. V puškohledu je možné nastavit několik druhů používaného střeliva, nebo možnost nastřelení až na 10 zbraní, na kterých puškohled budete používat.

Největší výhody oproti konkurenčním výrobkům:

  • Extrémně dlouhá výdrž na jedno dobuití baterie  + 18hodin
  • Hliníkové tělo zaručující dlouhou životnost
  • Vzdálenost oka od okuláru je nyní mnohem větší 9cm (stejně jako denní optiky), konkurenční výrobky mají maximálně 4cm. Již nemusíte montovat puškohled až "k nosu"
  • Digitální zoom již “nekazí“ obraz, je stále stejně ostrý i na největší přiblížení !
  • Velikost/délka puškohledu je proti konkurenci o 25% menší, vzhledem již vypadá jako denní optika
  • X-Sight 4K 3-14x má délku 35cm oproti tomu Yukon RT 6x50 46cm !!!  
  • Součástí je montáž na klasické lovecké kulovnice, lze použít i na všechny denní puškohledy s tubusem 30mm
  • Denní provoz zde není náhražka jako u konkurence, ale lze využít skvělý obraz v celém rozsahu přiblížení jak ve dne (barevně), tak i v noci (černobílé)
  • Display v okuláru má rozlišení 1280x720px (921 600 bodů)  ->  Yukon RT - 768x576px (436 608 bodů). ATN má 2x jemnější zobrazení
  • Rozlišení systému 600lp/mm !!!

Nová ergonomie

Ovládací tlačítka byla předělána a výsledem je snadnější ovládání puškohledu.

Kryt který u předchozího modelu X-Sight II HD zajišťuje baterie má u nového modelu úplně jinou fuknci -> Zoom (přiblížení). Lze snadno používat i v zimních, stejně tak i stisk tlačítek je mnohem příjemnější i pro velké prsty.

Výdrž puškohledu na baterie

Bezkonkurenční výdrž na jedno nabití! Už nemusíte nosit náhradní baterie, nebo kupovat náhradní zdroje.

Nový dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV Dual Core není pouze extrémně rychlý, ale také neuvěřitelně úsporný. První digitální puškohled na světě, který vydrží více než 18 hodin v provozu na jedno nabití.

Baterie (výrobce Panasonic) jsou integrované a díky novému procesoru, který je extrémně úsporný je výdrž opravdu unikátní.

Tyto baterie mají životnost 1000 nabíjecích cyklů. To znamená 18 000 hodin nepřetržitého provozu.

Nabíjení probíhá pomocí kabelu/konektoru USB-C. U nového konektoru USB-C již nezáleží jak otočíte konektor při napájení.

Odolnost vůči zpětnému rázu

Nově díky integrovaným bateriím a kompletně nové elektronice byl tento puškohled otestován na výstavě Shot Show v Las Vegas na ráži .50 BMG – úsťová energie 16 000 J – 20 000 J. Pro srovnání ráže 30-06 Spr. má 4000 J.  

Nicméně, výrobcem doporučena odolnost je do ráže .470 Nitro Express (8000 J).

Nastřelení

Způsob nastřelení je u výrobků ATN mnohem jednodušší, než u denní optiky. Pokud si zvolíte funkci nastřelení, máte k dispozici dva záměrné kříže.

Vystřelíte na střed terče a skutečný zásah je například 10 cm nad středem. Jednoduše posunete druhý kříž v puškohledu na místo dopadu střely.

Nyní tedy máte jeden kříž na středu terče a druhý kříž máte posunutý na místo dopadu . Potvrdíte jedním tlačítkem a puškohled změní nástřelnou hodnotu na druhý kříž, kterým byl označen dopad střely (10cm nad středem). Při nastřelování stačí pouze 2 rány -> ta druhá už je pouze kontrolní, pro potvrzení nástřelu :)

Chytrý dálkoměr

Tento softwarový dálkoměr pracuje na výpočtu vzdálenosti podle výšky terče na který mířím. Například pokud vím, že papírový terč má výšku 60cm, označím tedy horní a spodní okraj terče a puškohled dopočítá vzdálenost.

Tento způsob dopočtu vzdálenosti se úspěšně používá například na zvěř vysokou, kde jsou průměrné výšky zvěře velice podobné, nicméně u zvěře černé jsou výšky velice rozdílné.

Laserový dálkoměr ABL

Novinka v přesných laserových dálkoměrech, už nemusíte kupovat puškohled s integrovaných laserovým dálkoměrem, který je objemný, o 0,5kg těžší a využijete ho pouze párkrát do roka. 

ATN vyvinulo přídavný dálkoměr spojený bezdrátově pomocí Bluetooth. Nasadíte pouze tehdy, když jej budete potřebovat. Přidává se na sluneční clonu, která je součástí balení puškohledu, tímto způsobem máte zajištěno, že dálkoměr míří na stejné místo jako puškohled.

Dálkoměr obsahuje také zaměřovací laser pro kontrolu zaměření cíle.

Stačí zmáčknout tlačítko a vzdálenost se Vám bezdrátově přesune do puškohledu, který dokáže pomocí balistického kalkulátoru ihned posunout záměrnou osnovu dle aktuálních podmínek, které si puškohled zjistí z integrovaných čidel-> vlhkost vzduchu, záměrný úhel, úhel náklonu zbraně, teplotu, barometrický tlak a díky GPS také nadmořškou výšku.  Vliv větru je třeba doplnit manuálně a kalkulátor si hodnoty přepočte. 

Baterie vydrží více než 6 měsíců nepřetržitého provozu se zapnutým Bluetooth !

Hmotnost 360g

Balistický kalkulátor

Již nemusíte používat drahé externí senzory. Puškohled obsahuje čidla na vlhkost vzduchu, záměrný úhel, úhel náklonu zbraně, teplotu, barometrický tlak a díky GPS také nadmořškou výšku. Jediné co musíte do kalkulátoru zadat, jsou parametry použitého střeliva, vzdálenost na kterou máte zbraň nastřelenou a vzdálenost středu optiky od hlavně.

Tento kalkulátor výborně dopočítává vliv větru na zásah v cíli. Díky vestavěnému kompasu dokáže určit jaký vliv (dle směru odkud vítr vane) má vítr na posun dráhy střely.

 Je nutné zadat sílu a azimut větru. Dle těchto rad je možné určit sílu větru s velice malou odchylkou:

·         1 - 2 m/s – je cítit vítr na tváři, velké listy a tráva se pohybují

·         2 - 3,6 m/s - malé listy a těžké stonky travin se pohybují

·         2,7 - 4,5 m/s – pohybují se špice malých stromků

·         3,6 - 5,4 m/s - pohybuje se křoví

·         4,5 + m/s – stromy/větve se pohybují

Tento balistický kalkulátor opravdu funguje, ideální je použití s ABL laserovým dálkoměrem.

Streamování videa

Sdílejte zážitky s ostatnímy lovci ! ATN X-Sight 4K dokáže ve stejnou chvíli nahrávat ve Full HD, Streamovat 720p a také zobrazovat lovci lovenou zvěř.

RAV nahrávání videa po výstřelu

Již nikdy nezmeškejte neopakovatelnou situaci. Vše si jednoduše nahrajte. Puškohled ATN 4K pozná kdy zbraň vystřelila (dle zpětného rázu) a dokáže uložit video 5 až 30 sekund před výstřelem a 5 až 30 sekund po výstřelu.

Stačí zmáčknout jedno tlačítko a o nic se již nestaráte, puškohled neustále nahrává a uloží úsek požadovaného videa automaticky.

Montáž na zbraň

Součástí puškohledu je také několik montáží na weaver (picatinni) lištu.

1.       Standartní montážní oko se základnou na weaver s podhledem

2.       Standartní montážní oko se základnou na weaver s podhledem které má navíc v horní části po obou stranách krátké weaver lišty na upevnění přísvitu a dalšího příslušenství

3.       Obrovský posun ve zpříjemnění použití tohoto puškohledu je díl, který je ve tvaru L, to znaména že posunuje puškohled blíže ke střelci bez nutnosti dokupovat delší montážní lišty. Například na kulovnice typu Brno 98 kde je pojistka na závěru hodně vysoká nebude již s touto montáží žádný problém používat puškohled.

Standartem u výrobků ATN je:

- velká škála možností nastavení

- citlivost na zbytkové světlo

- mnoho druhů a barev záměrných křížů

- přehrávání natočených videí přímo v zařízení, není nutné vyndavat MicroSD kartu nebo po Wi-Fi stahovat videa

- spojit zařízení s mobilem a zobrazit stejný obraz na mobilu, na který puškohled ve stejnou chvíli míří

- nastavovat pomocí mobilní aplikace Android/iOS

- používat ruční dálkoměř také spojený pomocí bluetooth

- spárovat dálkový ovladač který pomocí suchého zipu umístíte na předpažbí

- plynulý zoom kde nejste omezeni přednastaveným přiblížením 


Obsah balení:

1x nový neviditelný přísvit ATN IR 850nm (dosah více než 300m)

2x standartní montážní oka s podhledem a základnou na weaver

1 x montáž na tvaru  L , ideální pro montáž puškohledu blíže ke střelci

1x horní polovina montážního oka s krátkými lištami na upevnění přísvitu a dalšího příslušenství

1x sluneční clona (hliníková)

1x guma/kryt na okulár

1x USB – C kabel

1x obal na puškohled

1x čistící hadřík na optikuDoplňkové parametry

Kategorie: Noční vidění
Balistický kalkulátor: Ne
Bluetooth: Ne
Elektronický kompas: Ne
Micro HDMI: Ne
Micro USB: Ne
Mikrofon: Ne
Nastavení typu záměrného kříže: Ne
Obnovovací frekvence: 60 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 25 Hz
RAV (Video spustitelné výstřelem: Ne
SD karta: Ne
Typ baterie: Internal Lithium Ion, Li-Ion Battery Pack APS3, CR123, AA, AAA, CR2032, 18650, 2354, CR123A, RCR123A, CR1620, LR44, AG5/LR754
Vestavěná paměť: Ne
Výdrž baterie: 5-10, >5, 10-20, 20+, 10+, 8, 3, 6, 10, 5, 4.5, 5+, 6, 2.5, 9, 7.5
WiFi -Sdílení galerie a ovládání: Ne
Záruka: 2 roky
Záruka: 2 roky

ATN x-sight 4K | Rozbalení a montáž

5
6x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 24.2.2023
Po zakoupení nočního vidění 4K a rozbaleni nového přístroje i ihned nefungoval půl roku už se řeší reklamace přístup prodejce dosti neochotny doporučuji nakupovat
5
Avatar autora | 5.8.2019
+ Přehledné menu, jednoduchá obsluha, dobrý design.
+ Snadná montáž
+ Displej s dobrým rozlišením
+ Opravdu kvalitní denní obraz a v noci také pěkný obraz
- Nastřelení "na 2 rány" se uplně nepodařilo, chtělo jich víc, ale šlo to snadno

5
Avatar autora | 15.7.2019
zatím nemám ještě namontováno, ale po doporučení a odzkoušení u kamaráda, který má stejne denní / noční vidění namontováno, na jehož popud jsem si ho koupil, můžu všem jen doporučit.
4
Avatar autora | 22.3.2019
+ Cena.
+ Ovládání.

5
Avatar autora | 22.2.2019
- Český překlad - dobrý, jen některé kroky by mohly být podrobnější a bylo by větší " jasno ".

výhoda - dobrá kapacita zdroje, dobré rozlišení obrazu, dobrá pohotovost. Jen škoda že displej nemá český jazyk. Jinak OK.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost ATN Corp je americkým lídrem v oboru vysoce výkonné taktické optiky pro noční vidění a termovizi. V jejich nabídce najdete pozorovací termovize, termviní puškohledy, dalekohledy, ale hlavně špičkové digitální puškohledy a dalekohledy DEN / NOC. Zařízení ATN se vyrábí v EU. 

ŠUBRT CZ s.r.o. (Zbraně a střelivo Šubrt) je největším distributorem značky ATN pro Českou republiku.

×

Splátková kalkulačka ESSOX